بین الملل
موضوعات داغ

چرا غذا و نوشیدنی در فرودگاه‌ها همیشه گران است؟

یک بطری آب 6 دلار!

اگر تا به حال از طریق یک فرودگاه سفر کرده باشید، احتمالاً با شوکی که هنگام خرید غذا و نوشیدنی در ترمینال‌های فرودگاه‌ها ایجاد می‌شود، آشنا هستید.

آیا پرداخت ۶ دلار برای یک بطری آب منطقی و توجیه‌پذیر است؟ چه عواملی در افزایش قیمت غذا و نوشیدنی در فرودگاه‌ها که مدت‌ها است مسافران را شگفت‌زده کرده، نقش دارند؟

اجاره‌های بالا

راه‌اندازی یک مرکز فروش غذا و نوشیدنی در فرودگاه‌ها با چالش‌ها و هزینه‌های منحصر به فردی همراه است.

به گزارش تجارت جهانی به نقل از یورونیوز، قراردادهای اجاره یک ملک در محیط فرودگاه‌ها با شیوه‌های سنتی اجاره ملک‌های تجاری متفاوت است. فروشندگانی که خواهان اجاره یک ملک در محیط فرودگاه‌ها هستند پس از آنکه درخواست‌های جامع خود را ارئه کردند، یک کمیته اختصاصی درخواست‌های آن‌ها را بر اساس نیارهای خاص فرودگاه‌ها ارزیابی می‌کند.

بنا به گزارش «The Parking Spot»، اجاره ملک‌های تجاری در فرودگاه‌ها بیش از دو برابر میانگین اجاره ملک‌های خارج از فرودگاه‌ها است.

در فرودگاه بین‌المللی پورتلند، دست‌کم حق کمیسیون سالانه از ۸۰ دلار به ازای هر فوت مربع یا ۱۰-۱۸ درصد میزان فروش (هرکدام که بیشتر باشد) گرفته می‌شود.

هزینه‌های تحویل کالا

عامل دیگری که در گرانی غذا در فرودگاه‌ها مؤثر است، تدارکات و انتقال مواد خوراکی تازه و فاسدشدنی به رستوران‌های مستقر در این مکان‌ها است. تحویل مواد خوراکی تازه و فاسد شدنی به رستوران‌های فرودگاه در مقایسه با رستوران‌های مناطق مسکونی در شهرها پیچیده‌تر و پرهزینه‌تر است.

هزینه‌های استخدام و پرسنل

همانطور که انتظار می‌رود، امنیت در فرودگاه‌ها نه تنها برای مسافران بلکه برای کارکنان هم سختگیرانه است. بنابراین رستوران‌‌داران در فرودگاه‌ها هر بار که بخواهند فرد جدیدی را استخدام کنند باید ۱۰۰ دلار برای بررسی‌ پیشینه متقاضیان بپردازند.

علاوه بر این، اگر رستورانی بخواهد کارمندان خود را حفظ کند تا از پرداخت هزینه‌ دوباره برای بررسی پیشینه متقاضیان جدید اجتناب کند، ممکن است مجبور به ارائه مزایایی به آن‌ها شود.

در نتیجه در حالی که دلایل گرانی غذا و نوشیدنی در فرودگاه‌ها ممکن است از منظر تجاری قابل درک باشد اما این امر باعث نمی‌شود که مسافران شگفت‌زده نشوند.

مسافران برای جلوگیری از کاهش زیاد موجودی کیف پول خود، می‌توانند چند استراتژی را در نظر بگیرند. آوردن تنقلات یا وعده‌های غذایی از خانه یا صرف غذا در رستوران‌های خارج از فرودگاه‌ها می‌تواند به مدیریت بودجه مسافران کمک کند.

 

 

نمایش بیشتر

تجارت جهانی

تجارت جهانی، متخصص مناطق آزاد ایران و جهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا