بین الملل
موضوعات داغ

با 30 میلیون تومان سرمایه، صادرکننده مواد غذایی شوید!

صبا قناد مشاور تجارت بین الملل:

برای آغاز صادرات توصیه می شود فعالیت خود را صرفا به عنوان بازاریاب انجام دهید و با یک تامین کننده کالا قرارداد همکاری منعقد کنید. داشتن مهارت و یادگیری در آغاز صادرات اقدامی مهم است به این دلیل که در صورت نداشتن اطلاعات دقیق از راه و روش صادرات، تمرکز شما از فعالیت، معطوف به نگرانی سرمایه می‌شود و ممکن است در ادامه فعالیت برای شما مشکلاتی ایجاد کند.

اگر قصد صادرات داشته باشید حتی می توانید کار خود را بدون یک ریال سرمایه، شروع کنید اما اگر قصد شروع با سرمایه دارید، ۳۰ میلیون تومان کافی است.

اولین اقدام برای بازاریابی شناخت دقیق محصول است. یک فرد به عنوان یک بازرگان، باید محصول خود را به طور دقیق بشناسد و توانایی ارائه آن را داشته باشد، نیاز سنجی کند و در ارتباط با کشورهای مختلف، بازار هدف خود را شناسایی کند.

بهتر است تا زمانی که چندین بار بازاریابی مجازی انجام نداده‌اید اقدام به بازاریابی حضوری نکنید. به دلیل اینکه بازاریابی حضوری به تسلط، مهارت و اطلاعات کامل از جزئیات محصول، حمل و نقل و نحوه صادرات نیاز دارد و ممکن با عدم تجربه، همکاری احتمالی به نتیجه نرسد.

سه کشور ترکیه، دبی و عراق به دلیل نزدیکی به ایران و آشنایی با قوانین تجاری ایران، شرایط نسبتا آسانی برای آغاز تجارت بین الملل دارند. علاوه براین زمانی که قصد توسعه صادرات به کشورهای دیگر آسیایی و اروپایی را داشته باشید، تجارت با این سه کشور رزومه مناسبی برای ارائه سابقه تجاری خواهد بود.

دبی علاوه براینکه در سال های اخیر یکی از گزینه های مهم برای صادرات محسوب می شود، گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت برای ایرانیان است. همچنین به دلیل تحریم ایران، دبی می تواند به عنوان کشور واسط برای تجارت با سایر نقاط جهان هدف گذاری شود.

مواد غذایی به دلیل اینکه یکی از اصلی ترین نیازهای بشر در هر سرزمینی است، همواره یکی از بهترین گزینه ها برای تجارت است.

در نهایت تیم سازی و ایجاد رابطه با افراد کلیدی و تاجران در کشورهای مورد هدف می تواند به عنوان تسهیل کننده تجارت محسوب شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا